Byty a rodinné domy

Byty a rodinné domy
Vetranie rodinných a bytových domov vetracími zariadeniami so spätným získavaním tepla Vám zabezpečí zdravé prostredie v obývaných priestoroch, ktoré je pre pohodu ľudí veľmi dôležité. Otváraním okien za účelom vetrania strácame tepelnú energiu vnútorného ventilačného vzduchu. Energia, ktorá unikne pri vetraní, predstavuje veľkú časť celkovej energie potrebnej pre vykurovanie. Pri riadenom vetraní s rekuperáciou vzduchu sa využíva energia obsiahnutá v odsávanom vzduchu, ktorý by bol bežne oknami bez využitia vypustený von. Využíva sa tu aj teplo generované vo vnútri budovy svietidlami, osobami či domácimi spotrebičmi. Rekuperácia vzduchu nielen prispieva k zdravému životu a komfortnému vykurovaniu, ale taktiež prináša nemalé úspory energie potrebnej na vykurovanie.
 
Je vedecky dokázané, že použitie vetrania rekuperáciou vzduchu má pozitívny vplyv na znižovanie chorôb s dýchacími cestami a tiež znižovanie vzniku baktérií a plesní v každej domácnosti, kde nie je zabezpečené pravidelné vetranie.
 
Výhody vetracích systémov:

  • záruka hygienických nutných trvalých výmen vzduchu;
  • vylúčenie vzniku plesní;
  • vylúčenie tepelného diskomfortu;
  • úspora až 90 % nákladov na vetranie;
  • využitie všetkých interných a externých tepelných ziskov z priestoru domu, resp. bytu;
  • prívod dokonale filtrovaného čerstvého vzduchu.

 
Ponúkame:
Vetracie zariadenia od spoločnosti ATREA s.r.o., ktorá sa dlhodobo špecializuje na vnútorné prostredie nízkoenergetických a energeticky pasívnych objektov. Na základe skúseností optimalizuje rekuperačné zariadenia, rozvody vzduchu, zdroje tepla a systémy regulácie.
 

Banner button
Potrebujete poradiť s riešením vetrania pre vašu domácnosť?
Kontaktujte nás
https://coldservis.sk/formular/kontaktny-formular?id=2
Pozadie nadpisu: